Életük üzenet

2018. április 09., címkék: Martin Luther King, martin luther king, baptista egyház, billy graham

Martin Luther King és Billy Graham élete azt üzeni: van egy hatalom felettünk, amely nélkül nem lehetünk sikeresek és boldogok. Két nagy hatású amerikai lelkipásztorra: az ötven éve meggyilkolt polgárjogi aktivistára és a februárban elhunyt világhírű evangelizátorra emlékeztek Budapesten április 9-én, hétfőn.

A Biblia és a baptisták

2014. január 17., címkék: ökumenikus imahét 2014, szimbólum, baptista egyház

A Biblia a legfőbb tanácsadónk a mindennapi élet dolgaiban – Az idei ökumenikus imahét egyik fő kérdése: mit tanulhatnak egymástól az egyházak? Papp János egyházelnök írása arról, hogy a baptisták a bibliatanulmányozó lelkülettel gazdagítanák az ökumenét.

Úton, akadályokon át

2013. január 19., címkék: áhítat, áhitat, Ökumenikus imahét, ökumenikus imahét, baptista egyház, révész lajos

Istennél nincsenek véletlenek! Ez a szó hiányzik a szótárából. Ő precíz tervvel „szövi a szálakat", hogy a meddő végül „úgy lakjék a házban, mint fiaknak boldog édesanyja" – Révész Lajos baptista lelkipásztor áhítata az ökumenikus imahét hatodik napján.

Összeomlott a Berettyóújfalui Baptista Gyülekezet imaháza

2010. augusztus 31., címkék: berettyóújfalu, baptista egyház, ökumené, természeti katasztrófák, Ökumené, szeretetszolgálat (mrsz)

Augusztus 28-án, szombaton kidőlt a Berettyóújfalu központjában lévő baptista imaház hátsó fala és beszakadt az épület födém- és tetőszerkezete.